TANITIM
Meslek Yüksekokulumuz 102 dönümlük arazi üzerine kurulmuş fiziki yapısı ile 9 derslikli eğitim binası 8 dairelik lojmanı bulunan “Eflani Yatılı Bölge Okulu” (YİBO)’nun Karabük Üniversitemize devri ile söz konusu okul ve arazi Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulumuza tahsis edilmiştir. Böylece Üniversitemiz 7. Meslek Yüksekokulu olarak eğitim ve öğretim organizasyon şemasında yerini almıştır.
2014-2015 Eğitim Öğretim döneminde 50 öğrenci ile İş Sağlığı ve Güvenliği programı ile Karabük Merkez Kampüste faaliyete başlamıştır. 
2015-2016 Eğitim Öğretim döneminde toplam kayıtlı öğrenci sayımız 102'ye yükselerek Eflani’deki kendi binasında eğitim öğretim faaliyetimiz devam etmektedir.  
Yüksekokulumuz öğrencilerin mesleki donanımını sağlayan sosyal yönlerini fark etmesi ve gelişmesine imkan sağlayan hür düşünmelerini, araştırmacı olmalarını, problem çözme becerisi  geliştirmelerini, araştırıcı ve sorgulayıcı düşünceye sahip olmalarını, doğru ve yerinde karar verebilmelerini, ülkesine olan görev ve sorumluluklarını bilmelerini, bu görev ve sorumluluklarını davranış haline getirmiş, şuurlu bir vatandaş olmalarını gaye edinmiştir.
Ayrıca Yüksekokulumuz takım çalışmasını teşvik eden katılımcı ve paylaşımcı bir yönetim anlayışına sahip, ilçemiz ve bölgemiz sorunlarını çözmeye yönelik olarak Üniversite Toplum  işbirliğini sağlamada katkı vermek için çalışan Evrensel değerlere saygılı  “toplam kalite yönetimi” ilkelerini benimsemiş, sürekli gelişme yönünde olan bir yüksekokuldur.
Yüksekokulumuz, Karabük merkeze 50 km mesafede olup, ulaşım saat başı otogardan kalkan dolmuşlarla sağlanabilmektedir.
Eflani Hakkında